Dekupaj Testere Nasıl Kullanılır?

Kıvrımlı kesimler yapmak için tasarlanmış testereler olan dekupaj testereler, diğer testerelere göre daha dekoratif kesimler yapmak için kullanılırlar. Kullanım özellikleri daha detaylıdır. Dekupaj testerelerde sert ve yumuşak kesim özelliği ve ayrıca hız ayarı gibi özelliklerin bulunması, kesilen malzemeye kolaylıkla şekil verilmesini sağlar. Fakat her testerede olduğu gibi dikkatsiz kullanımlarda ciddi yaralanmalara sebep olabilir.

Dekupaj testerenin güvenlik önlemleri nelerdir?

10/23/2018 - 18:36

Matkap Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Profesyonel yapı işlerinde, evdeki basit tadilat işlerinde ve hobi işlerinde matkaplar, delme ya da var olan deliği genişletmede hayatı kolaylaştıran el aletleri arasında yer alıyor. Kullanım alanı böylesine geniş olan matkapları, darbeli ve darbesiz, elektrikli ve akülü olmak üzere farklı özelliklerde piyasada bulabilmek mümkün. Matkaplardaki ihtiyaca yönelik ürün çeşitliliği arttıkça seçim yapmak da zorlaşıyor.

10/22/2018 - 19:27

Testere Nasıl Bilenir?

Kullandığımız malzemelerin düzenli bakımı, ürünün ömrünü uzattığı için bizim iş maliyetimizi düşürür. Ayrıca bakımı yapılmamış bir ürünün çalışma verimi düşük olacağından, maliyetinizi artırır. Yani bakım yapmak size kullanımda kolaylık sağladığı gibi maliyetinizi de düşürür.
Biz bugün ki yazımızda el testeresinin bakım - tutumundan bahsetmek istiyoruz.
Testere bakım - tutumunun, sadece testerenin uç kısmıyla değil, testerenin, pala ve sap kısmı dahil tamamı ile alakalı olduğunu belirtelim ve adım adım ilerleyelim. Bileme işi ile başlayalım.

10/22/2018 - 05:47

Kumpas nedir?

Ölçüm;herhangi birşeyin niteliğini belirtmede kullandığımız sayı ve birimden oluşan bir yöntemdir. Tüm ölçüler ve ölçü aletlerini yazmak tabii ki çok uzun bi süreye ve çok fazla detaylı bilgiye ihtiyaçtan dolayı oldukça zor bir iştir. Biz bu yazımızda genel olarak kumpası anlatacağız.

10/21/2018 - 18:30